Najczęściej kupowane

 • T-MED
  T-MED

  ZASTOSOWANIE:- peloty metatarsalne przeznaczone są dla osób z...

  7,90 zł
 • K-MED
  K-MED

  ZASTOSOWANIE:- peloty metatarsalne przeznaczone są dla osób z...

  7,90 zł
 • MARCO KORK
  MARCO KORK

  ZASTOSOWANIE:- podpiętki przeznaczone są dla osób z NIERÓWNOŚCIĄ KOŃCZYN...

  4,80 zł
 • PROSEPARATOR DUO
  PROSEPARATOR DUO

  ZASTOSOWANIE:- podwójne separatory z osłoną na HALUKS - zapobiegają...

  14,49 zł

Promocje

 • PERFECTUS
  PERFECTUS

  ZASTOSOWANIE:- wkładki przeznaczone...

  13,30 zł 13,80 zł

SCHORZENIA

 

PŁASKOSTOPIE PODŁUŻNE

Z płaskostopiem podłużnym mamy do czynienia wtedy, gdy łuk ciągnący się od pięty ku pierwszej głowie kości śródstopia ulega obniżeniu lub całkowicie zanika. Wada ta charakteryzuje się również nadmiernym pochyleniem stopy do wewnątrz. Następstwem tego może być ból łydek, kolan i kręgosłupa, odciski na podeszwach stóp oraz zmiany zwyrodnieniowe stawów.

PRZYCZYNY

Płaskostopie podłużne powstaje głównie z powodu nadmiernego obciążania stóp, które może być spowodowane długim przebywaniem w pozycji stojącej, bieganiem lub chodzeniem po twardym podłożu oraz nadwagą. Do płaskostopia podłużnego może również doprowadzić noszenie niewłaściwego obuwia, krępującego naturalne ruchy stopy.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

Płaskostopie poprzeczne polega na obniżeniu kości śródstopia i spłaszczeniu łuku poprzecznego. Schorzenie to nie przysparza bólu dopóki nie stanie się przyczyną metatarsalgii – dolegliwości bólowych pod głowami kości śródstopia. Płaskostopie poprzeczne często wiąże się z powstawaniem haluksa lub palców młotkowatych.

PRZYCZYNY

Płaskostopie poprzeczne najczęściej dotyczy osób przeciążających przodostopie z powodu nadwagi lub wykonywania pracy stojąco-chodzącej. Narażone są na nie również kobiety w ciąży. Do płaskostopia poprzecznego może doprowadzić noszenie niewłaściwych butów, krępujących przedni odcinek stopy lub szpilek.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

STOPA PŁASKO-KOŚLAWA

Stopa płasko-koślawa charakteryzuje się obniżeniem lub całkowitym zanikiem łuku podłużnego i poprzecznego z jednoczesnym wykoślawieniem stopy do wewnątrz. Schorzenie to może doprowadzić do przykurczu ścięgna Achillesa oraz rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Z czasem dochodzą dolegliwości bólowe, modzele i odciski.

PRZYCZYNY

Do najczęstszych przyczyn powstawania tego schorzenia zalicza się niewydolność więzadłowo-mięśniową, przeciążanie stóp poprzez nadmierne chodzenie i bieganie po twardym podłożu, nadwagę i noszenie nieodpowiedniego obuwia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

METATARSALGIA

Metatarsalgia to określenie dolegliwości bólowych strony podeszwowej głów kości śródstopia. Objawia się m.in. piekącym bólem, nasilającym się przy nacisku, drętwieniem lub mrowieniem w palcach, czy ogólnym osłabieniem kończyn. Jej następstwem może być tzw. nerwiak Mortona czyli guzek, który tworzy się wzdłuż nerwu podeszwowego.

PRZYCZYNY

Do metatarsalgii może doprowadzić wzmożona aktywność fizyczna, nadwaga oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia. Ponadto szczególnie narażone są osoby z płaskostopiem poprzecznym, haluksem lub stopą wydrążoną.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

PALUCH KOŚLAWY (HALUKS)

Paluch koślawy polega na zmianie ustawienia dużego palca i deformacji stawu śródstopno-paliczkowego. Duży palec nachodzi na palec sąsiadujący, a pierwsza kość śródstopia ulega przyśrodkowemu przemieszczeniu. Haluks z czasem może doprowadzić do powstania stanów zapalnych, metatarsalgii, czy też deformacji takich jak: palce młotkowate i szponiaste.

PRZYCZYNY

Haluks to choroba zwyrodnieniowa, która dotyka najczęściej kobiet, a przyczynia się do niej nadwaga, noszenie butów na wysokim obcasie, stojący tryb życia i płaskostopie. Ogromną rolę w rozwoju palucha koślawego odgrywa także genetyczna skłonność do tego schorzenia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

OSTROGA PIĘTOWA

Ostroga piętowa charakteryzuje się kłującym, punktowym bólem pod piętą. Ostroga piętowa powstaje na skutek odkładania się złogów wapiennych, co prowadzi do obrzęków w okolicy kości piętowej. Początkowo ból pięty pojawia się tylko przy chodzeniu, potem może już towarzyszyć cały czas.

PRZYCZYNY

Ostroga piętowa powstaje w wyniku przeciążenia pięty. Szczególnie narażone na tą dolegliwość są osoby z nadwagą, osoby uprawiające niektóre dyscypliny sportowe (np. koszykówka, siatkówka, bieganie) oraz osoby starsze , u których stopy z różnych powodów ulegają deformacji. Ponadto noszenie zbyt ciasnego obuwia, nieposiadającego amortyzacji na pięcie też może być przyczyną tego schorzenia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

PALCE MŁOTKOWATE

Place młotkowate to zniekształcenie, które spowodowane jest przykurczem ścięgien i więzadeł pod palcami, co w rezultacie prowadzi do przemieszczenia i podwinięcia końcówek paliczków. Nienaturalna pozycja palców sprawia, że są one narażone na powstawanie odcisków, pęcherzy i modzeli.

PRZYCZYNY

Główne przyczyny palców młotkowatych to niewłaściwe, zbyt ciasne obuwie, haluks, zaburzenia reumatoidalne oraz niedomagające wewnętrzne mięśnie stopy.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

MODZELE I NAGNIOTKI

Modzele i nagniotki powstają na skutek ciągłego nacisku, tarcia i drażnienia skóry. Skóra, aby ochronić się przed uszkodzeniem, wytwarza komórki warstwy rogowej, która z czasem twardnieje i powoduje ból.

MODZELE – są duże, żółtawe, z czasem otoczone zaczerwienioną skórą. Powstają na podeszwach stóp. Mogą być przyczyną piekącego bólu.

NAGNIOTKI – są to małe, stwardniałe punkty tworzące się zwykle na palcach stóp. Mają wrastający w skórę rdzeń, który może uciskać zakończenia nerwowe, powodując ostry ból.

PRZYCZYNY

W większości przypadków za modzele i nagniotki odpowiadają niewygodne buty – za ciasne albo zbyt luźne lub na wysokich obcasach, dlatego z ich powodu częściej cierpią kobiety. Ponadto na odciski narażone są osoby z nadwagą. Inne przyczyny to m.in.: niewłaściwe chodzenie, płaskostopie lub zbyt wysokie podbicie oraz zdeformowane palce.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

ZESPÓŁ STOPY CUKRZYCOWEJ

To jedno z najpoważniejszych powikłań cukrzycy, które nieodpowiednio leczone może doprowadzić do amputacji stopy. Zespół stopy cukrzycowej dotyka około 10% diabetyków. Objawia się m.in poprzez uczucie mrowienia, kłucia, pieczenia, drętwienia stóp. Schorzenie to może doprowadzić do owrzodzenia stóp, zaburzenia czucia bólu i temperatury, czy też nadwrażliwości dotykowej.

PRZYCZYNY

Główną przyczyną stopy cukrzycowej są zaburzenia krążenia spowodowane cukrzycą. Słabe krążenie powoduje zmniejszenie ilości tlenu we krwi co spowalnia proces gojenia się ran. Inna przyczyną jest neuropatia, czyli uszkodzenie włókien nerwowych, co prowadzi do utraty czucia bólu i temperatury. Dużo zależy także od naszego sposobu odżywania i trybu życia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

SUPINACJA I PRONACJA

Supinacja to inaczej szpotawe ustawienie pięt, charakteryzuje się rotacją kostek oraz kolan na zewnątrz. Jeśli stojąc z wyprostowanymi i złączonymi nogami, między kostkami tworzy się odstęp większy niż 4-5 cm oznacza to, że mamy do czynienia z szpotawością.

PRZYCZYNY

Supinacja najczęściej spowodowana jest nadwagą oraz obniżonym napięciem mięśniowym. Przyczynia się do tego także noszenie nieodpowiedniego obuwia.

Pronacja to inaczej koślawe ustawienie pięt. W tym przypadku kostki oraz kolana zwrócone są do wewnątrz. Jeśli stojąc z wyprostowanymi i złączonymi kolanami, tworzy się między nimi odstęp większy niż 4-5 cm oznacza to, że mamy do czynienia z koślawością.

PRZYCZYNY

Pronacja powstaje w skutek obniżonego napięcia mięśniowego, nadwagi oraz powikłań po złamaniach. Przyczynia się do tego także noszenie nieodpowiedniego obuwia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

SKRÓT KOŃCZYNY

Nierówność kończyn dolnych to poważna wada, mająca ogromny wpływ na funkcjonowanie całego narządu ruchu. Zdarza się, że wada jest mało widoczna, ale i tak może objawiać się bólem kręgosłupa, stawu biodrowego, nóg oraz zaburzeniami równowagi.

PRZYCZYNY

Najczęstsze przyczyny skrótu kończyn to m.in. niedowład powodujący upośledzenie wzrostu kości, złe wygojenie złamania oraz przykurcz stawów. Ponadto kończyny mogą być nierówne już od urodzenia.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

 

GRZYBICA STÓP

Grzybica stóp rozwija się bardzo szybko w dogodnych dla siebie warunkach - wilgoci i ciepła. Na początku objawia się zaczerwienieniem między palcami co skutkuje łuszczeniem się skóry, swędzeniem i nadmierną potliwością oraz wydzielaniem nieprzyjemnego zapachu.

PRZYCZYNY

Do najczęstszych przyczyn zarażenia się grzybicą należy chodzenie bez obuwia po miejscach, po których chodziła osoba zarażona. Są to baseny, szatnie sportowe, przebieralnie, sauny itp. W warunkach domowych możemy zarazić się grzybicą poprzez stosowanie tego samego pilnika, tarki do stóp oraz wspólnego obuwia. Dlatego tak ważne jest noszenie wkładek zabezpieczających stopy i stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH

ZESPÓŁ ZMĘCZONEJ STOPY

Każdego dnia nasze stopy narażone są na wiele czynników powodujących ich nadwyrężenie, ból i zmęczenie. W konsekwencji bolą nas także nogi, kręgosłup i cierpimy na wiele innych dolegliwości. Przyczyn tego jest bardzo wiele: złe krążenie, przeciążone stopy, nieodpowiednia dieta, niedobrane obuwie itd. Stopy stają się opuchnięte i obolałe, odczuwamy duży dyskomfort i uczucie ciężkości. ja temu zaradzić? Odpowiednia pielęgnacja stóp, kąpiele relaksujące, proste ćwiczenia rozciągające mięśnie, wygodne obuwie i odpowiednie wkładki.

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ PRODUKTÓW DEDYKOWANYCH